Як назавжди або тимчасово вимкнути клавіатуру на ноутбуці

Відключення клавіатури ноутбука не є випадковою дією, тому для цього обов’язково існує вагома причина. У деяких випадках це необхідно для того, щоб забезпечити роботу із сенсорним екраном, а в інших — щоб використовувати зовнішній або бездротовий пристрій введення. Незалежно від причин, наведене тут керівництво буде корисно тим, хто хоче, але не знає, як вимкнути клавіатуру на ноутбуці на тимчасовій або постійній основі.

Як вимкнути клавіатуру на ноутбуці тимчасово

Для цього можна використати «Диспетчер пристроїв». Але цей спосіб має недолік — він дає лише тимчасове рішення; при повторному завантаженні операційної системи Windows все повернеться на початок. Незважаючи на це, цей спосіб є ідеальним рішенням, якщо причина відключення полягає у тестуванні зовнішнього обладнання.

 1. Натисніть клавіатурну комбінацію Win+R, щоб запустити утиліту «Виконати».
 2. В полі для вводу введіть «devmgmt.msc» і натисніть «OK».
 3. У вікні Диспетчера пристроїв перейдіть вниз по списку обладнання і розгорніть розділ «Клавіатури».
 4. Клацніть правою кнопкою миші на свій пристрій введення та виберіть «Вимкнути пристрій».
Клавіатура в Диспетчері пристроїв
Клавіатура в Диспетчері пристроїв

Окрім випадків, коли ви використовуєте ноутбук із сенсорним екраном, клавіатура може знову почати працювати, оскільки вона потрібна операційній системі для введення безпекових даних користувача при вході в ОС. З огляду на це краще скористатися наступним способом.

Як назавжди відключити клавіатуру за допомогою Редактора локальної групової політики (тільки для Windows Pro)

Якщо вам краще обійтися без клавіатури в роботі, її необхідно відключити назавжди. Це може бути досягнуто тільки шляхом відмови вашого ноутбуку від встановлення нових драйверів для неї, оскільки це дозволяє вмикати пристрій при завантаженні ОС.

 1. Натисніть клавіші Win+R, щоб запустити додаток «Виконати».
 2. Введіть «gpedit.msc» у полі та натисніть «OK».
 3. У вікні «Редактора локальної групової політики» перейдіть до розділу «Конфігурація комп’ютера» та натисніть «Адміністративні шаблони» — «Система» — «Встановлення пристроїв» — «Обмеження встановлення пристроїв».
 4. Далі перемістіть курсор у праву частину вікна, щоб знайти «Заборонити встановлення пристроїв, які відповідають будь-якому з цих ідентифікаторів екземплярів».
 5. Клацніть правою кнопкою миші на ньому та виберіть «Редагувати».
 6. У новому вікні перейдіть до верхнього лівого розділу та виберіть «Увімкнено» серед опцій.
 7. Перейдіть до невеликого вікна «Show Contents» усередині та натисніть кнопку «Show…», потім зверніть усі вікна редактора політики та перейдіть на Робочий стіл.
 8. Далі поверніться до кроку 4 попереднього методу та виберіть «Властивості», коли ви клацаєте правою кнопкою миші на обладнанні клавіатури.
 9. У вікні «Властивості» перейдіть до розділу «Значення» та скопіюйте перший ідентифікатор.
 10. Тепер поверніться до вікна «Show Contents» у Редакторі групової політики» і вставте скопійований ідентифікатор.
 11. Натисніть «OК» у всіх відкритих вікнах, щоб зберегти зміни.
 12. Знову поверніться до кроку 4 попереднього методу та виберіть «Видалити пристрій».
Редактор групової локальної політики
Редактор групової локальної політики

Зробивши все це, ви можете перезавантажити ноутбук, щоб переконатися, що клавіатура відключена назавжди. Тепер у вас все готове!

Остаточні висновки

Ми сподіваємося, що посібник допоможе вам вирішити питання, як вимкнути клавіатуру на ноутбуці. Якщо після застосування 2-го методу пристрій введення все ще працює, швидше за все ви використали неправильний ідентифікатор на дев’ятому кроці. Дякуємо за увагу!

Оставьте комментарий