Як виконати оновлення ОС Fedora 35 до Fedora 36

Вийшло видання дистрибутиву Fedora 36. У комплекті нової операційної системи поставляється Gnome 42, сучасний текстовий редактор Gnome, прикладні програми GTK 4, технологія Nvidia для підтримки Wayland та багато інших корисних дрібниць. Пропонуємо вам дізнатися, як можна виконати оновлення до Fedora 36 для попередньої редакції ОС.

За бажанням ви можете завантажити дистрибутив у вигляді інсталяційного ISO та спробувати його в реальному режимі роботи на своєму ПК. Для цього зайдіть на сайт Fedoraproject.org, де знайдіть розділ «Робоча станція» та натисніть кнопку «Завантажити зараз».

Зверніть увагу: розмір ISO-файлу Fedora 36 є досить великим, отже, для встановлення з USB-носія потрібно ємний накопичувач розміром не менше 4 Гб.

Після натискання кнопки «Завантажити зараз», перед вами відкриється сторінка завантаження робочої станції з кількома варіантами на вибір.

Знайдіть інструмент «Fedora Media Writer», завантажте його та встановіть на свій комп’ютер, якщо ви працюєте під Mac OS або Windows. Після його встановлення ви зможете використовувати цей інструмент для створення USB-диска Fedora 36.

Знайдіть «Для x86_64», виберіть кнопку завантаження поруч і натисніть на неї, щоб отримати копію, якщо ви користувач Linux або просто хочете отримати ISO без використання попереднього інструменту. А якщо для вашого комп’ютера ARM потрібен ISO Fedora 36? Знайдіть розділ «Для ARM aarch64» або візьміть необроблений образ ARM, вибравши кнопку завантаження поряд.

Fedora Media Writer
Fedora Media Writer

Оновлення до Fedora 36

Найшвидший (і найпростіший) спосіб оновлення до Fedora 36 — через Gnome Software. Для початку процесу відкрийте «Програми». Після того, як оснастка буде відкрита, знайдіть розділ «Оновлення».

Опинившись у цьому розділі, натисніть кнопку «Завантажити», щоб завантажити та встановити всі оновлення програмного забезпечення для старої Fedora 35. Вам важливо буде встановити їх перед переходом на нову версію ОС.

Якщо ви не хочете оновлювати свою систему за допомогою Gnome Software, але при цьому волієте встановити оновлення через графічний інтерфейс, ви можете це зробити. Просто відкрийте вікно Терміналу на робочому столі та виконайте команду «sudo dnf upgrade».

Після встановлення ви повинні побачити відповідне повідомлення. Це повідомлення говорить: «Fedora 36 тепер доступна. Обновіться для отримання новітніх функцій, продуктивності та покращення стабільності».

Під банером оновлення виберіть «Завантажити». Після того, як ви оберете цю кнопку, буде завантажено все необхідне оновлення до Fedora 36. На завантаження може знадобитися деякий час.

Завантаження Fedora 36
Завантаження Fedora 36

Як тільки процес завантаження буде завершено, можна розпочинати. Виберіть кнопку «Перезавантаження та встановлення» та натисніть на неї за допомогою миші. Вибір цієї кнопки призведе до перезавантаження комп’ютера та встановлення нової ОС.

Для виконання процедури переходу потрібен деякий час, оскільки необхідно встановити велику кількість пакетів. Будьте спокійні та терплячі. Коли все завершиться, перезавантажте комп’ютер і увійдіть до Fedora 36.

Перехід на Fedora 36 — Термінал

Щоб розпочати процес оновлення, запустіть вікно Терміналу. Ви можете запустити його на робочому столі, натиснувши Ctrl+Alt+T на клавіатурі. Як альтернативу відкрийте меню програм, знайдіть «Термінал» і запустіть його таким чином.

У відкритому вікні виконайте команду dnf update, щоб перевірити наявність виправлень старого випуску ОС. Для завершення процесу оновлення не потрібно багато часу. Після цього використовуйте команду «sudo dnf install dnf-plugin-system-upgrade» для встановлення пакету.

Ця команда «sudo dnf system-upgrade download —releasever=36» завантажить усі пакети Fedora 36 на ваш комп’ютер і підготує його до процесу оновлення. Коли процес завантаження буде завершено, настане час інсталювати систему. Використовуйте наступну команду «system-upgrade reboot».

Апгрейд із Fedora 35 до Fedora 36 займе деякий час. Коли він завершиться, дайте системі перезавантажитись. Після завантаження введіть свій пароль, щоб почати використовувати нову версію ОС.

Робочий стіл
Робочий стіл

Висновок

Як ви змогли впевнитись, процес оновлення до Fedora 36 не є складним. Головне, завжди резервуйте свої цінні дані та файли перед кожною глобальною зміною операційної системи. Дякуємо за увагу!

Оставьте комментарий