Як двома методами зробити Панель завдань у Windows прозорою

У питаннях естетичного оформлення Windows компанія Microsoft пропонує безліч варіантів налаштування, що дозволяють змінити зовнішній вигляд операційної системи на ваш смак. Якщо говорити про зовнішній вигляд ОС, то Панель завдань у нижній частині екрана має невелику прозорість, а часто і ні. Як зробити Панель завдань прозорою, коли це у вас не так, дізнайтесь з цієї покрокової інструкції.

Посібник містить детальний поетапний опис того, як увімкнути прозорість через «Налаштування» ОС або через системний Редактор реєстру. Давайте розглянемо все докладніше!

Як зробити Панель завдань прозорою?

Спосіб 1: Активація в «Параметрах» Windows.

Якщо ефекти прозорості на Панелі завдань не встановлені взагалі, скористайтеся цим методом, щоб увімкнути їх. Інакше, якщо вам потрібен чіткіший контроль над рівнем видимості, скористайтеся другим методом, наведеним нижче в цьому посібнику.

 1. Натисканням клавіш Win+I запустіть «Параметри».
 2. Перейдіть в категорію «Персоналізація».
 3. Далі виберіть «Кольори» зліва.
 4. Активуйте опцію «Ефекти прозорості».

При поверненні на Робочий стіл ви повинні побачити наслідки. Тематичні ефекти прозорості змінюватимуться залежно від встановлених шпалер.

Увімкнути ефект прозорості
Увімкнути ефект прозорості

Спосіб 2: Зміна рівня прозорості за допомогою Редактора реєстру.

За допомогою цього прихованого методу також можна збільшити прозорість, тому він підходить для тих, хто воліє користуватися Редактором реєстру. Для застосування цього методу зробіть наступне.

 1. Натисканням клавіш Win+R запустіть програму «Виконати».
 2. Введіть «regedit» у текстовому полі.
 3. У вікні Редактора реєстру перейдіть до: Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced.
 4. На правій панелі клацніть правою кнопкою миші будь-де.
 5. Виберіть «Новий» та «DWORD (32-біт)».
 6. Введіть «UseOLEDTaskbarTransparecncy» у текстове поле з ім’ям.
 7. Потім встановіть значення «1» шістнадцяткове.
 8. Натисніть «OK», щоб зберегти всі зміни.
Редагування реєстру
Редагування реєстру

Як тільки ви застосуєте цей метод, то повинні побачити видимі зміни. Якщо таких змін немає, перейдіть до розділу «Персоналізація», виконавши дії, описані в попередньому методі. Однак цього разу, діставшись кроку перемикання ефектів транспарентності, переконайтеся, що відмічені наступні пункти:

 • Меню «Пуск», панель завдань і центр підтримки;
 • Рядки заголовків і межі вікон.
Відображати на таких поверхнях
Відображати на таких поверхнях

Висновок

У питанні, як зробити Панель завдань прозорою, вирішальну роль відіграє тип встановлених шпалер. Темні практично не дадуть помітити різницю. Відповідно, бажано використовувати світліші. І головне, після виконання вищезазначених дій слід перезавантажити Windows, щоб усі зміни були помітні.

Оставьте комментарий